0552 463 13 08
Sıra Geceleri
Sıra Geceleri

Sıra Geceleri

 

Sıra Gecesi aslen Şanlıurfa ilimizin kültürüdür. Bu kültür zamanla bütün güney doğuya oradan da bütün Türkiye’ye yayılmıştır.Sıra Gecesi Nedir sorusunun cevabını gelin hep birlikte öğrenelim. Sıra gecesi uygun bir mekanda gerçekleşen sözlü, sazlı, sohbetli bir eğlence gecesidir.Adındanda anlaşılacağı gibi sıra geceleri, erken bir saate yapılmaz. Bütününde eşsiz bir eğlence, musiki barındırır.

 

 

 

 

Büyük bir grubun müziği ile katılımcılar kendilerinden geçer. Sıra gecesinde urfa yöresine ait tatlar sofraları süsler. Bunların başında da çiğ köfte gelir. Çiğ köfte artık hemen her yerde gördüğümüz etsiz çiğ köftelerin aksine bütün etle yapılmış mükemmel bir lezzete sahip inanılmaz bir atıştırmalık olarak göze çarpar. Üstelik çiğ köfte usta ellerde yapıldıysa sanılanın aksine hazmı oldukça kolaydır.

 

 

  

 

 

Son yıllarda sıra gecesi, kına programları ile birlikte inanılmaz bir ambiyans oluşturmaktadır. Böyle profesyonelce bir eğlenceye katılan davetlilerle yapılan görüşmelerde davetliler hayatlarında en çok eğlendikleri gün olarak bu programdan bahsetmektektedir. Bu tür kınalar da program rutin bir sıra gecesi ile başlar. İkramlar, saz, söz, musiki ile devam eden gecede sınırsız oyun ve halay havaları da çalar. 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014